Opis

 

Fotel Hortensja to kobiecy design.

Zwykle znajdujemy nasze fotele szperając po pchlich targach, czy licytując je na aukcjach staroci. Jednak najbardziej doceniamy te, które otrzymujemy od naszych klientów, przyjaciół i rodziny. Tak też było w tym przypadku... Nasza klientka dostała od swojej babci trzy pięne fotele, z którymi wiązały się wspomnienia z dzieciństwa i ogromny sentyment. Dwa fotele odnowiłyśmy tak, aby pasowały do wnętrza, trzeci otrzymałyśmy za dobrze wykonaną pracę :)

 

Hortensja to fotel z lat 60tych, po gruntownej renowacji stolarskiej i tapicerskiej:

-Stolarka została skrupulatnie wyczyszczona i zabezpieczona przez naszego stolarza, matowym, bezbarwnym lakierem, tak aby odsłonić naturalną barwę buku. 

-Rama mebla została wzmocniona i usztywniona tak, aby fotel Hortensja mógł posłużyć przez kolejne długie lata.

-Wszystkie elementy wewnątrz zostały wymienione na nowe. Zastosowałyśmy- jak zawsze- piankę tapicerską o najwyższej jakości i gęstości T35. 

-Forma fotela z lat 60tych, została zachowana w najmniejszym detalu.

- W tym wypadku zdecydowałyśmy się na wyjątkowo kobiece połączenie tkaniny Brera Filatoo w drobną krateczkę/plecionkę z materiałem Sudara Lino, w piękne kwiaty Hortensji, częściowo malowane, a sfotografowane i naniesione na tkaninę metodą druku cyfrowego. Daje to niesamowity efekt trójwymiarowości.

-Obie tkaniny pochodzą z kolekcji brytyjskiej marki Designers Guild. Brera Filato to 100% Len. Natomiast Sudara to mieszanka Bawełny, Lnu i Nylonu.

 

 

Fotel Hortensja może stać się pięknym, a przede wszystkim unikatowym elementem wnętrza.

 

 

Wymiary: wys. 75 cm, szer. 80cm, gł. 80 cm

Tkaniny: Designers Guild; Brera Cestino Cocoa 100% Li, Sudara Lino Magenta 49% Li, 38% Co, 13% Nylon