DECA na "Przetworach"

  • DECA  na

    "Przetwory" jest to designerski festiwal promujący recycling w projektowaniu. Co roku, w połowie grudnia zapraszanych jest ponad 100 artystow, żeby przez dwa dni pod jednym dachem, w postindustrialnych przestrzeniach Warszawy, przetwarzali odpady i śmieci w nową designerską i artystyczną jakość oraz aby prezentowali już zrealizowane idee!

    Organizatorki festwalu- Monika Brzywczy, Anna Czarnota i Marta Wójcicka piszą o swojej inicjatywie tak: "Design, który respektuje ekologię, szanuje środowisko naturalne, połączony z recyklingiem, czyli powtórnym wykorzystaniem materiałów, jest mocną tendencją światowego wzornictwa. Trudno – projektując ciągle nowe przedmioty – oprzeć się refleksji o eksploatacji naturalnych zasobów ziemi, narastającym konsumpcjonizmie czy w końcu nietrwałości nowo wytworzonych rzeczy. (...) Realizując od kilku lat Przetwory, stawiamy siebie na drugim biegunie wobec masowej produkcji, pokazujemy zupełnie inny stosunek do produktu (...), wspieramy unikatowe projekty i kreatywne rozwiązania. (...)

    Dzięki obecności grup projektowych i designerów z różnych krajów europejskich nasza impreza ma rangę MIĘDZYNARODOWĄ, co daje publiczności możliwość zapoznania się z najświeższymi pomysłami na połączenie recyklingu z designem."

    Jest nam niezmiernie miło, że organizatorki "Przetworów" dostrzegły recyclingowy charakter naszych foteli i zaprosiły nas na 7 edycję swojego festiwalu!